Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

Konsert og dans med Eiker Spellemannslag

24.mars @ 18:30 - 21:00
kr.100

Dans i låven på Bygdesamlingen på Temte tirsdag 24. mars!🤩
Lyst på en svingom til Eikerbygdenes eget spellemannslag?

Nå får du muligheten på bygdesamlingen!

Benytt anledningen til å bli kjent med lokal tradisjonsmusikk og lette litt på beina!
 
 
Eiker Spellemannslag ble stiftet i 1971 og jobber hovedsakelig med tradisjonsstoffet fra Eiker og nedre deler av Buskerud.
Laget har gjennom mange år samlet inn mye gammel musikk, hovedsakelig runddans- og turdansmusikk, fra tidlig 1800-tallet og framover.
 
Laget har i dag ca 15 aktive medlemmer bestående av feler, trekkspill, fløyte og klarinett/bassklarinett.
Eiker Spellemannlag er aktive i nærmiljøet med dansespillinger, ofte for leikarringene i distriktet, og større eller mindre konserter, både egne og sammen med andre. De har i en årrekke også jevnlig spilt på ulike institusjoner på Eiker og i Modum. Du kan lese mer om laget på www.esl.no 🪗🎻
 

På konserten vil de spille musikk av og etter lokale spellemenn fra Eiker gjennom 200 år, og fra nærliggende bygder som Sandsvær og Sigdal.

Det blir for det meste runddans/gammaldans, så det blir altså mulighet for å ta seg en dans for de som ønsker det!

 

Laget spiller opp til dans! Kl. 18.30. Kafé fra 18.00.

Detaljer

  • Dato: 24.mars
  • Tid
    18:30 - 21:00
  • Kostnad: kr.100
  • Kategori for Arrangement:

Sted